1200MM HOTPLATE NG AT80G12G-C-NG
100%
Brand: Cookrite
SKU: AT80G12G-C-NG
In Stock!
SKU
AT80G12G-C-NG
Note:
All our gas cooking equipment is available for both LPG and Natural Gas.
  Calculate Delivery Charges
  Selected Freight from Blacktown 2148 NSW
Suburb :
Postcode :
State :
More Information
Type Gas Cooktops
Width 1200
Depth 800
Height 562
Weight 143.000000
Gas Type Natural Gas
Burners 4
Burners Output 100 Mj/h
Packaging Width 1295
Packaging Depth 875
Packaging Height 640
Packaging Weight 182
shipping_category A
Type of Store Credit value Select
Certification
2 YEARS WARRANTY ON ALL PARTS & LABOUR
ADDITIONAL 2 YEARS WARRANTY COMPRESSOR / MOTOR PARTS UP ON
REGISTERATION
Subject to T&C (some products warranty may vary)
Spare Parts & Components for AT80G12G-C
Part Name SKU Search
Piezo Igniter301030055Search
Burner knob301140003Search
Burner knob301160006Search
Control panel21102019015Search
Table-board front board assembly21207008009Search
Needle type pressure measuring connector301060001Search
Needle type pressure measuring connector screw301060002Search
Leg301110001Search
Upper stove body assembly21202019002Search
Chimney21203021002Search
Griddle21202019004Search
Oil leakage21202019003Search
Catch tray of gas restaurant ranges21107008071Search
Burner301010033Search
Burner nozzle (NAT)301040157Search
Burner nozzle (LPG)301040158Search
Bronze locknut301050099Search
Straight through copper joint301050107Search
Copper hoop301050012Search
Copper nut301080007Search
Pilot fire intake pipe301050066Search
A60 valve matching nut301080006Search
A60 valve matching copper hoop301050023Search
Pilot inlet bellows301050152Search
Copper nut301050052Search
A60 valve with flame out protection device301030012Search
A60 valve matching air inlet joint301050009Search
Thermocouple301030092Search
Pilot (with pilot orifice) (NAT)301030095Search
Pilot (with pilot orifice) (LPG)301030096Search
Pilot orifice (Mark"18") NAT301040105Search
Pilot orifice (Mark"12") LPG301040109Search
Burner frame21202013003Search
Write Your Own Review
You're reviewing:1200MM HOTPLATE NG AT80G12G-C-NG